Pre vypaľovanie trávy zasahovali hasiči dvadsaťpäťkrát

03.12.2011 14:46

V novembri mali hasiči viac ako dvesto výjazdov. Najviac ich bolo k požiarom, riešili aj ekologické problémy. 
 
TRENČÍN. V novembri zasahovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji celkom dvestoosemnásťkrát.
 
„Z tohto najviac, 98 výjazdov, bolo k požiarom, deväťdesiat k technickým zásahom a šesť bolo ekologických výjazdov. Okrem toho hasiči vykonali osem požiarno-previerkových cvičení a zaznamenali štrnásť výjazdov k planým poplachom a dva výjazdy k požiarom, pri ktorých napokon zasahovať nemuseli,“ informoval krajský hovorca hasičov Marián Petrík.
 
Hasiči tridsaťštyrikrát zasahovali pri dopravných nehodách, sedemkrát poskytli zdravotnícku pomoc. Technických zásahov bolo štyridsaťdeväť.
 
Najčastejšie, tridsaťpäťkrát, zasahovali hasiči pri požiaroch v rodinných domoch, v bytovom fonde a v budovách. Až dvadsaťtrikrát zasahovali pri požiaroch kontajnerov, skladov na odpadky a smetísk, šesť výjazdov mali k požiarom dopravných prostriedkov cestnej a železničnej dopravy, resp. k požiarom strojov. „V priebehu novembra hasiči v Trenčianskom kraji zasahovali dvadsaťpäťkrát pri požiaroch z dôvodu vypaľovania trávnatých porastov a pri lesných požiaroch,“ uviedol Petrík.
 
Priame škody v dôsledku mimoriadnych udalostí za mesiac november vyčíslili na 534 300 eur. Uchrániť sa hasičom podarilo 1,17 milióna eur.